Čo je to mŕtvy ťah alebo deadlift? Ide o cvik, pri ktorom sa posilňujú najväčšie svalové partie. Pri mŕtvom ťahu sa rozvíjajú chrbtové svaly, vzpriamovače chrbtice i trapézy, ale aj predná a zadná strana stehien a sedacie svaly. Jeden cvik, pri ktorom zapojíme skoro celé telo.
Robíš mŕtve ťahy, ale nie si si istý technikou alebo máš pocit, že si strhneš chrbát? Kto iný by ti mal techniku tohto základného a obľúbeného cviku vysvetliť ako práve Jirka Tkadlčík?
Popis cviku:
Základný postoj je na šírku, akoby ste chceli na niečo skočiť.
Špičky mierne do strán, kvôli zapojeniu sedacích svalov.
Od osi stojíme 5-7 centimetrov a pritiahnete holene tesne na os. O tejto chvíle sa vám činka z holene ani zo stehien nesmie pohnúť.
Rukami sa držíme tesne vedľa nôh a zarovnáte chrbát a lopatky k sebe.
Zatlačíte do pät nádych a zdvíhate činku po holeniach a stehnách hore.
Recovery je navrhnutý ako prípravok po tréningu (post-workout), ale vďaka premyslenému zloženiu ho môžete užívať kedykoľvek počas dňa. Recovery obsahuje funkčné látky na naštartovanie anabolických procesov a podporu regenerácie tela.
Vyvaruj sa týmto chybám:
Ramená nikdy nesmú ísť pred činku
Nikdy nechoďte na špičky ani špičky nedvíhajte.
Neohýbajte sa v chrbte.
Nekrčte ruky, tie musia byť stále natiahnuté, mohli by ste si urvat biceps.
Os nesmiete ťahať od tela
Mrkni na krátke inštruktážne video od Jirky Tkadlčíka a buď v deadlifte profík.
Tréner Jirka Vacek vysvetľuje, ako nájsť ideálny cvik a posunúť sa v tréningu zase o krok ďalej. Prečo neexistuje najlepší univerzálny cvik pre všetkých? To sa dozviete v krátkom videu.
Tréner Jirka Vacek pre vás zostavil tréningový plán ZADARMO. Vo videách dostanete nielen tipy na super cviky, ale hlavne know how, ako vyťažiť z tréningu maximum.
Sleduj nás:
Náš blogRadíme ako pribrať, schudnúť, mať energiu alebo zdravo variť