Konopné bielkoviny sa získavajú lisovaním a mletím konopných semien. Obsahujú približne 50 % bielkovín, čo je menej ako srvátkové bielkoviny. Ak chcete z konopného proteínu vyťažiť čo najviac, je ideálne kombinovať ho s inými rastlinnými zdrojmi bielkovín, ako je napríklad hrachový alebo ryžový proteín. Konopný proteín obsahuje všetkých 23 aminokyselín vrátane 8 esenciálnych aminokyselín, ktoré sú pre organizmus nevyhnutné a sú dodávané len stravou. Okrem iného obsahuje nenasýtené mastné kyseliny omega 3, 6 a 9, z ktorých kyselina linolová a kyselina linolénová sú nevyhnutné pre výmenu elektrických impulzov v tkanivách. Neobsahuje lepok ani laktózu a jeho vstrebateľnosť je až 90 %.
Hlavnou výhodou konopného proteínu je, že je vhodný nielen pre vegánov, ale aj pre ľudí s intoleranciou laktózy. Konopný proteín neobsahuje lepok, takže je vhodný aj pre celiatikov.
Proteín môžete prijímať rôznymi spôsobmi v závislosti od vašich preferencií a cieľov. Vegánske proteíny sú ideálne na konzumáciu samotné s vodou alebo rastlinným mliekom. Rastlinné bielkoviny si môžete primiešať do obľúbenej kaše, müsli alebo si z nich pripraviť lahodné smoothie s ovocím. Môžete ho použiť aj pri pečení, aby ste dezertom dodali kvalitnú dávku bielkovín. Navyše, keď použijete ochutený proteín, často nie je potrebné pridávať žiadne iné sladidlo alebo cukor.
Rastlinné proteíny majú hustejšiu konzistenciu a niekedy môžu trochu padať na jazyk. Na rozdiel od srvátkového proteínu, ktorý sa stáva nápojom pripomínajúcim mliečny koktail, pri vegánskom proteíne stále cítiť štruktúru prášku. Je to spôsobené tým, že rastlinné bielkoviny nie sú 100 % rozpustné vo vode, ale výrobcovia už dokážu spracovať bielkovinu na úplne jemný prášok, pri ktorom často ani nerozoznáte štruktúru a tráviace enzýmy vo vašom tráviacom trakte si poradia so všetkým, aby sa dokonale vstrebal.